Jak student może poradzić sobie w czasie kryzysu? - 3 sposoby na studencki biznes

Data: 24-10-2014
Jak student może poradzić sobie w czasie kryzysu? - 3 sposoby na studencki biznes

Prawie 14% stopa bezrobocia powoduje wśród kończących dany etap edukacji studentów ogromne poruszenie. Z miesiąca na miesiąc można zaobserwować zmniejszenie ofert pracy na rynku dla młodych świeżo upieczonych magistrów oraz inżynierów. Pomimo, że zdecydowanie większym powodzeniem w poszukiwaniu pracy cieszą się absolwenci uczelni technicznych, to i dla nich znalezienie satysfakcjonującej pracy może okazać się szukaniem igły w stogu siana. Pytanie brzmi jak temu zaradzić? Odpowiedź można znaleźć na stronie: http://www.studentwtoruniu.pl/start/9-porady/594-studencki-biznes-na-studiach-ciekawe-badania-i-pomysy

Badania zrealizowane w trzech województwach na podstawie projektu  "Studencki business plan" przez jobbaloon. Dlatego zadbaj o swoją przyszłość już dziś. Jeżeli nie masz pomysłu co robić, to możesz:

A)  Wykorzystać lekkie pióro - 40 % ankietowanych postanowiło zając się copywritingiem. Ogromnym plusem pełnienia tej funkcji są nie tylko korzyści finansowe, które zależne są od wystawionej od nas ceny za tekst, ale także niezależność czasowa. Stanowisko copywritera wymaga ogromnej dyscypliny, wczesnego wstawania, oraz samozaparcia. Na szczęście, tego Polskim absolwentom nie brakuje, wiedzą, że rynek pracy w Polsce to nie obrona pracy magisterskiej i wymaga wielu poświęceń.

B) Tak jak 30% ankietowanych studentów udzielać korepetycji.

C) Uzyskać dotację unijną na założenie przedszkola w wysokości  od 10 000 do 20 000.

D) Przyjść do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i dowiedzieć się czegoś więcej.

Wszystko zależy od Ciebie!